Jdi na obsah Jdi na menu
 


WWW

 

  World Wide Web – WWW

Služba, umožňující přístup k informacím uložených ve vzájemně provázaných hypertextových dokumentech. WWW je nejperspektivnější službou současného Internetu a zpřístupňuje velké množství informací a zdrojů. Je to univerzální metoda pro přístup k informacím založená na hypermédiích.
Systém, který tuto metodu realizuje, sbírá informační zdroje Internetu po celém světě a informace nabízí formou série nabídkových stránek neboli obrazovek, které se objevují na našem počítači. WWW je distribuovaný systém, což znamená, že informace jsou rozděleny mezi mnoho počítačů. Systém WWW si udržuje ukazatele, odkazy, neboli spojení na veškerá data týkající se daného tématu, i když jsou roztroušena po celém světě. Pokud chceme tato data získat, systém WWW nám zajistí přístup.
Základ systému tvoří hypermédia. Pojem médium se používá k označení jakéhokoliv typu dat vyskytujícího se na Internetu. Může to být textový nebo grafický soubor, záznam zvuku, videa, animace, nebo kterýkoliv druh dat uložený jako počítačový soubor. Hypermédia je označení pro nový způsob spojování médií nebo počítačových dat. V hypertextových dokumentech existují odkazy na jiné dokumenty stejného, podobného, příbuzného, nebo úplně odlišného zaměření a tématu. Při jeho studiu tak můžeme přeskakovat na jiné dokumenty dle vlastního uvážení.
Velmi důležitá je univerzálnost WWW. Tato vlastnost se projevuje především v tom, že odkaz v dokumentu nemusí být jen na jinou WWW stránku, ale i na jakýkoliv jiný zdroj na Internetu. Může to být prostý textový soubor, spojení programem Telnet, Gopher, diskusní skupinu v konferencí nebo soubor na FTP serveru a jiné.
Netscape Navigátor, Internet Explorer, Mozilla

 

Zdroj: http://ai-fim-uhk.wikispaces.com/TECH10

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 9544
Měsíc: 250
Den: 11